ISSN 1016-5169 | E-ISSN 1308-4488
Archives of the Turkish Society of Cardiology
Hipertiroid Tedavisinin Kesilmesi ile Sağ ve Sol Koroner Ostiyum Spazmının Neden Olduğu Bir Miyokard Enfarktüsü Vakası [Turk Kardiyol Dern Ars]
Turk Kardiyol Dern Ars. 2023; 51(6): 427-428 | DOI: 10.5543/tkda.2023.39679

Hipertiroid Tedavisinin Kesilmesi ile Sağ ve Sol Koroner Ostiyum Spazmının Neden Olduğu Bir Miyokard Enfarktüsü Vakası

Eri Morita, Yusuke Oba, Hiroshi Funayama, Hisaya Kobayashi, Takahiro Watanabe, Kazuomi Kario
Dahiliye Anabilim Dalı, Kardiyovasküler Tıp Bölümü, Jichi Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tochigi, Japonya

Anahtar Kelimeler: Koroner arter spazmı, hipertiroidizm, miyokard enfarktüsü







A Case of Myocardial Infarction Caused by Spasm of the Right and Left Coronary Ostia and Discontinuation of Hyperthyroidism Treatment

Bu makaleye nasıl atıfta bulunacaksınız?
Eri Morita, Yusuke Oba, Hiroshi Funayama, Hisaya Kobayashi, Takahiro Watanabe, Kazuomi Kario. A Case of Myocardial Infarction Caused by Spasm of the Right and Left Coronary Ostia and Discontinuation of Hyperthyroidism Treatment. Turk Kardiyol Dern Ars. 2023; 51(6): 427-428

Sorumlu Yazar: Hiroshi Funayama, Japan
Makale Dili: İngilizce


Journal Metrics

Journal Citation Indicator: 0.18
CiteScore: 1.1
Source Normalized Impact
per Paper:
0.22
SCImago Journal Rank: 0.348

Hızlı Arama



Copyright © 2024 Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi